Nurtaş Şömine Sistemleri - 20 Yıldır Doğallığın Sanatı

17-11
2021

Balkon şömine çeşitleri modern tasarımlar ve temiz kullanım sayesinde sevdiklerinizle harika akşam yemekleri düzenlemenizi sağlar. Barbekü için kullanılan balkon şömineleri teknolojinin gelişmesiyle birçok modele sahiptir. Klasik şömineler baca ile bağlanır ve duman buradan dışarı atılır. Balkon şöminelerin en büyük avantajı bağlantı baca ile yapıldığı için barbekü yaptığınızda dumanın hem sizi hem de çevrenizdekileri rahatsız etmeyecek oluşudur.

İki türlü balkon şömine modeli vardır:

Bacalı balkon şömine modelleri
Bacasız balkon şömine modelleri

Balkonunuzda baca bağlantısı yoksa yeni nesil bacasız balkon şöminelerini kullanabilirsiniz. Elektrikli ve doğalgazlı olarak iki farklı yakıt seçeneğiniz vardır. Baca ile bağlantı gerekmez ve kullanımı temiz ürünlerdir.

Balkon şömineleri birçok farklı modele sahiptir. Bacasız veya bacalı seçenekler ile şöminenin boyutu fiyatları belirler. Şömineler kaliteli ve sağlam malzemeden üretilirler. Balkon şömine çeşitleri hazneleri metalden üretilir.

Ön kısmında metal ya da cam siperlik kullanabilirsiniz. Şöminenin dış cephesini seçtiğiniz uygun malzeme ile giydirebilirsiniz. Birçok farklı boyuta sahip oldukları için illa büyük bir balkona sahip olmanız gerekmez.

Yeni nesil balkon şöminelerinin temizliği oldukça kolaydır. Bacalı sistemlerde duman direkt olarak bacadan çıktığı için üzerinize koku sinmesi gibi bir durum söz konusu olmaz. Elektrikli ve doğalgazlı modellerde de nemli bir bezle silmeniz yeterlidir. Her model gerçek şömine görüntüsüne sahip olur.

Doğalgazlı şömine kullandığınızda uzaktan kumanda ile kontrol edebilirsiniz. Isı derecesi ve açıp kapama uzaktan kumanda ile yapılır. Isı derecesi kontrol edilebildiği için faturanıza yüksek bir etkisi olmaz. Günümüzde en pratik ürünlerden biri doğalgazlı şöminelerdir. Balkonunuzun dekorasyonu ve rengiyle uyumlu hazır modellerden seçebilirsiniz. Hazır seçmek istemiyorsanız kendiniz için özel tasarım şömine de yaptırabilirsiniz. Baca ile bağlantısı olmadığı için doğalgazlı şöminelerin kurulumu hızlı olur. Kurulduktan hemen sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Lezzetli yemekler pişirirken komşularınızı da rahatsız etmemiş olursunuz. Her türlü hava koşuluna dayanıklıdırlar. Balkon şömine çeşitleri uygun fiyat seçenekleri ve her zevke hitap eden tasarımları ile online olarak sipariş verilebilir.