Nurtaş Şömine Sistemleri - 20 Yıldır Doğallığın Sanatı

17-11
2021

Şömineler hazır olarak satılsa da insanların kendi emekleri ile yapması ve boyaması onların hoşuna gitmekte bu yüzden insanlar şömine nasıl boyanır sorusunu sormaktadırlar. Şömineler günden güne hayatıma girmeye başladı. İnsanlar hem ısı ihtiyaçlarını gideriyor hem de evlerinde güzel dekorlar sağlıyorlar.

Şömine nasıl boyanır sorusunu soran insanlar çoğalmaktadır. Şöminelerini kendi seçtikleri hatta tasarladıkları desen ve renklerle süslemek isteyen kullanıcılar için şömine nasıl boyanır sorusuna yanıt verelim!

Şömine boyarken sorulacak soru şömine nasıl boyanır olacaktır. Şimdi şömine nasıl boyanır sorusuna cevap verelim. Şömineler taş yapılar olduğu için genel olarak lateks boya tercih edilir. Taş üzerine uygulaması kolay ve tutucudur.

Ön kısmında metal ya da cam siperlik kullanabilirsiniz. Şöminenin dış cephesini seçtiğiniz uygun malzeme ile giydirebilirsiniz. Birçok farklı boyuta sahip oldukları için illa büyük bir balkona sahip olmanız gerekmez.

  • Şömine etrafına maskeleme tekniği ile bant çekip boyanın taşmasını engelleyin. Ortalığın kirlenmemesi için ise gazeteler kullanabilirsiniz.
  • Şöminenin temiz olması gerekir şömine içindeki is ve kirler boyayı kirletebilir.
  • Taş şömineye astar uygulamamız gerekiyor. Uygun fırçayı seçerek astar uygulamasını yapmalısınız.
  • Daha sonra taş şömine boyamaya hazır hale geldiği için fırçayı boyaya sürerek boyamaya başlayabilirsiniz.
  • Ateşle temas edecek yerleri yüksek sıcaklığa dayanıklı boyalarla boyamayı unutmayınız.